KONST / Litografier / Färglitografi 9122175
nr 912 2175
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi , Karl Höglund (f. 1940), Dansande sällskap, signerad, EA (konstnärens exemplar), bladets mått: 38x47
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 15 september 2014
kl 18:38:05
15/9 16:33:48
15 sep
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund